Chci prodat
nemovitost
Chci koupit
nemovitost

O společnosti LBC Reality

LBC Reality s.r.o. je společnost, mající ve svém profesionálním týmu vyškolené realitní a finanční konzultanty, pracujících ve svém oboru několik let.

Tato skutečnost nabízí klientům skutečné znalce realitního oboru, schopných vést klienty od počátku nabídky nemovitosti, přes realizaci, finanční a daňové úskalí prodeje a pronájmu nemovitostí. Ve společnosti LBC reality  je kladen důraz na vysoký morální a etický kodex makléře. Specializujeme se na prodej, výkup nemovitostí, finanční poradenství klientům, vyřízení hypotéky a stavebních spoření, řešení exekucí.

Náš obchodně realizační tým staví na zodpovědném a individuálním přístupu ke klientovi. Osobní kontakt, kreativita, zodpovědnost a maximální loajalita je přidanou hodnotou a faktem při realizaci prodeje vaší nemovitosti. Považujeme za důležité informovat, že právní servis je  zajišťován renomovanými právníky z řady České advokátní komory a úschova vašich peněz je  řešena bankovní úschovou na základě zřízení samostatných jistotních účtů.

Profesionální přístup vyškoleného makléře a zastřešení obchodu ze strany právního vedení je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěšně zrealizovaného prodeje.

Ceníme si Vašeho zájmu o vzájemnou spolupráci a důvěru nám vloženou.

Mnoho lidí si při prodeji nemovitosti klade otázku - proč exkluzivně spolupracovat pouze s jednou realitní kanceláří, když lze zadat nabídku do více realitních kanceláří a oslovit tak více zájemců.

Odpověď na tuto otázku si vyžaduje krátké zamyšlení nad tím, pro koho je exkluzivní smlouva výhodná a v čem se vlastně liší spolupráce neexkluzivní a exkluzivní.

Nabídka nemovitosti přes více realitních kanceláří neznamená, že je tím osloveno více zájemců. Počet zájemců o nemovitost v dané lokalitě je stejný a vyšší je pouze počet subjektů, usilujících o provizi, což paradoxně může počet potencionálních kupců ve skutečnosti snížit. V případě, kdy je jedna nemovitost nabízena více kancelářemi, je tato nemovitost prezentována několika subjekty na stejných internetových serverech a to často za rozdílných finančních podmínek a s rozdílnými údaji o prodávané nemovitosti. Zájemce o koupi v takovém případě neví, které údaje a která cena tedy platí. Tento způsob prezentace také řadu kupující odrazuje od koupě takové nemovitosti. Uvedený postup jim připadá nedůvěryhodný a často na takovou nabídku ani nereagují, protože si řeknou: "tam nemá cenu volat, to je v nabídce tolikrát, že to už bude určitě prodáno" a nebo v horším případě:" tam bude asi nějaký problém a potřebují se toho rychle zbavit".

Některé realitní kanceláře v boji o dosažení vlastní provize tlačí prodávajícího ke snížení ceny tak, aby došlo k realizaci prodeje s klientem, kterého realitní kancelář zajistila, a někdy dokonce jen za účelem zvýšení vlastní provize. Některé realitní kanceláře se také plnohodnotně nevěnují zakázce, kterou nemají pod kontrolou a kde zvýšené náklady na propagaci nemovitosti mohou přijít vniveč.

Jsme toho názoru, že exkluzivita je v zájmu všech účastníků obchodu.

Prodávající si nadefinuje podmínky, za kterých se bude nemovitost nabízet. Má přehled o tom, jakým způsobem a za jakou cenu je jeho nemovitost nabízena. Má rovněž snazší kontrolu, zda je při prezentaci nemovitosti respektováno jím stanovené zadání a je v každé fázi prodeje informován o tom, jak probíhají jednání s kupujícím. Exkluzivita zaručuje prodávajícímu i kupujícímu jistotu v průhlednosti prodeje. Je tedy možno celý obchod realizovat transparentním způsobem a to za reálnou tržní cenu bez zbytečného tlaku na neadekvátní snižování ceny, nevýhodné pro prodávajícího. Realitní kancelář se samozřejmě takové nabídce věnuje s maximálním pracovním úsilím i s maximální finanční angažovaností.

V případě exkluzivní nabídky má realitní kancelář také přehled o reakci trhu na danou nabídku, počtu klientů, reagujících na inzerovanou nemovitost a může tedy prodávajícího adekvátním způsobem informovat o stavu nabídky a navrhnout optimální postup realizace. Kupující má jistotu, že jedná se zprostředkovatelem, který má nabídku nemovitosti smluvně podchycenu a je kompetentní k poskytnutí všech informací, nezbytných pro realizaci obchodu. Může se tedy plně soustředit na vlastní výběr nemovitosti bez obav, zda je nabízená nemovitost vůbec ještě k dispozici a zda již nebyla nemovitost přislíbena jinému zájemci, zajištěnému jinou kanceláří.

Sečteno a podtrženo - exkluzivita znamená jasně daná pravidla hry pro všechny strany obchodu a všichni účastníci se tak mohou plně soustředit na jednání, jehož cílem je finální spokojenost všech účastníků. Jedná se tedy o zcela standardní způsob prodeje nemovitosti. V zahraničí se exkluzivita pro vybranou realitní kancelář považuje za věc běžnou a samozřejmou a nikoho nenapadne tento způsob jakkoli zpochybňovat. Vždyť vymezení přesných pravidel prodeje je k užitku hlavně prodávajícímu klientovi.logo LBC Reality Liberec

SPOLUPRACUJEME:

 Unicredit bank
Česká Spořitelna
LBC REALITY s.r.o. - kultura bydlení, nabídka nemovitosti
Jánská 864/4, Liberec 3 

Telefon: +420 773 90 50 50
E-mail: info@lbcreality.cz

Zásady ochrany osobních údajů - GDPR