Chci prodat
nemovitost
Chci koupit
nemovitost

LBC Reality - Home staging

Co je Home staging?

Home staging, služba, kterou již léta využívají klienti běžně v zahraničí, se stává nejpřitažlivější právě nyní v době realitní krize a době z jejího zotavování. Byty se už neprodávají tak rychle jako před časem, klienti jsou náročnější a  svůj nový domov nebo investici pečlivě vybírají.

 • Chystáte se prodat Vaši nemovitost a chtěli byste vědět, jak ji co nejlépe připravit k prodeji?
 • Přemýšlíte o tom, co udělat, abyste prodejem Vašeho bytu nebo domu získali co nejvyšší cenu?
 • Je už Vaše nemovitost nějakou dobu v nabídce na realitní kanceláře, ale zatím stále nepřilákala žádné zájemce o její koupi, nebo ještě nikdo z těch, co se na Váš dům nebo byt přišli podívat, nebyl ochotný zaplatit požadovanou cenu?
 • Potřebujete rychle přestěhovat  a chcete Vaši nemovitost prodat co nejrychleji, ale nechcete přitom snížit její cenu?
 • Chcete Vaši nemovitost nabídnout k pronájmu a získat co nejvyšší příjem z nájemného?
 • Je Vaše nemovitost už nějakou dobu prázdná a Vy si uvědomujete, že tím přicházíte o peníze?

Home Staging je příprava nemovitosti, která byla až doposud Vaším domovem, k nafocení fotografií pro realitní kanceláře a k prohlídce potenciálních zájemců. Po provedení Stagingu se Váš dosavadní domov stane nemovitostí, která bude moci být úspěšně uvedena na realitní trh. Tento proces má více do činění s realitní činností a prodejem než s bytovým návrhářstvím, dekorováním nebo malováním, jak se mnoho lidí domnívá. Jedná se hlavně o přípravu domu k prodeji tak, aby prodej byl finančně co nejvýnosnější pro prodávajícího.

Home Staging však nemá nic společného se stavem celé nemovitosti. Jestliže dům potřebuje novou střechu nebo kotel ústředního topení, má špatné základy, podmáčený sklep a sesunutou verandu, bude potřebovat více než Home Staging. Tyto nedostatky by s prodávajícím měl přehodnotit jeho realitní makléř.

Home Staging je něco jiného než bytové návrhářství. Design, zařízení a doplňky jaké si sami zvolíte vdechnou prostoru Vašeho domova Váš osobní charakter a styl. Všem, kdo k Vám přijde tím dáváte najevo, kdo jste a co se Vám líbí. Home Staging je pravý opak. Je to mimo jiného také proces „vyjmutí domova z domu“. Během Home Stagingu interiér Vaší nemovitosti aranžujeme tak, aby případní zájemci měli možnost vidět, jaký prostor se jim nabízí, a aby si byli schopni během krátké návštěvy představit, jak by v těchto prostorech mohli žít právě oni.

Společnost LBC reality si velmi dobře uvědomuje potřebu připravit Vaši nemovitost co nejlépe, aby ji mohli prodat rychle a za co nejlepší cenu. Snížení ceny není vždy jediným východiskem, když se vám nedaří prodat vaši nemovitost. Důvodem může být vysoko nasazená počáteční cena, ale také to, že kupec si není jist hodnotou produktu, kterou mu udáváte.

Ať už je trh s nemovitostmi živý nebo pomalý, domy a byty se budou prodávat vždy a Home Staging se osvědčil jako velice efektivní prostředek k profitabilnímu prodeji nemovitostí.

Jak na to?

Začínáme osobní konzultací přímo na místě. Během max.2 hodin (v závislosti na velikosti objektu) uděláme celkový posudek vaší nemovitosti a postupně prohlédneme každou místnost, interiér i exteriér a vytýčíme kroky užitečné k co nejefektivnějšímu vylepšení vaší nemovitosti.
Po konzultaci vytvoříme psanou zprávu, která obsahuje:

 • Systematický návod k tomu, jak zvýšit atraktivitu  bytovou, negativní a pozitivní vlastnosti každé místnosti. Předměty a vybavení, vytyčení změn a jejich pozitivního vlivu na výsledek, rady a příklady
 • Fotografie každého místa, do kterého bude zasahováno.
 • Cenový odhad.

Spolupráce se zkušeným agentem Home Stagingu je zásadním faktorem, který vám pomůže správně se rozhodovat a moudře investovat své peníze.

 V případě vzájemné dohody se o realizaci postará společnost LBC reality.

Konzultace s Home Staging agentem bude mnohem efektivnějším prostředkem, jak dosáhnout prodeje a ušetříte k tomu vysoké částky, které byste jinak ztratili při zbytečném snižování ceny.

Samozřejmě je lepší upravit nemovitost před tím, než jí děláte naším prostřednictvím prodejní marketing, ale Home Staging agent vám pomůže dosáhnout potřebných změn a úprav i v průběhu procesu prodeje.

Další výhody metody Home Stagingu:

Upravené nemovitosti vypadají zachovale, udržovaně a v dobré péči.

Upravené nemovitosti jsou výraznější než ostatní nabídky.

Upravené nemovitosti přilákají větší počet potencionálních kupců.

Nemovitosti, upravené metodou stagingu, jsou téměř vždy naceněny výše.

Upravené nemovitosti vypadají mnohem lákavěji v nabídce realitní kanceláře.

Proč je služba Home Staging úspěšná?

Home Staging má úspěch, protože kupujícím dává možnost vidět dům takový, jaký opravdu je, bez rušivých dojmů z osobních věcí, sbírek a v některých případech i z velmi osobitého vkusu prodávajícího.

Staging není útrata – Je to investice.  Co utratíte za staging se vám vrátí. Většina lidí prostě nemá informace, zkušenosti nebo čas na to, udělat opravdu vše potřebné a možné k tomu, aby přilákali dostatečně rychle co nejvíce kupců

Pravdou je, že většina lidí nemá ani ponětí, odkud začít a proč (klíčová strategie a psychologie) a jak to vše prakticky provést. Najmout profesionálního home stagera LBC reality je realistickou odpovědí.  Ví přesně, co je třeba udělat a proč. Jestliže se rozhodnete spolupracovat s námi, uděláme veškerou práci za vás, takže nebudete mít žádné starosti a vše bude uděláno správně, efektivně a rychle. Používáme ty nejefektivnější strategie a řešení. Jisté je, že vaše nemovitost  bude velmi rychle přeměněna v nemovitost, která se bude prodávat o mnoho rychleji, než nemovitost bez zásahu.

Zařiďte, aby se vaše nemovitost vyjímala nad konkurencí na realitním trhu! 

Z praxe LBC reality:

 • Potencionální kupci se rozhodují v rozmezí 30-60 vteřin po vstupu do domu
 • Jen 10% kupců si dokáže obrazně představit potenciál prostorů. Musíte jim to ukázat!

Provedení Home Stagingu zvýší atraktivitu Vašeho domu nebo bytu pro potenciální zájemce a usnadní jeho prodej nebo pronájem.logo LBC Reality Liberec

SPOLUPRACUJEME:

 Unicredit bank
Česká Spořitelna
LBC REALITY s.r.o. - kultura bydlení, nabídka nemovitosti
Jánská 864/4, Liberec 3 

Telefon: +420 773 90 50 50
E-mail: info@lbcreality.cz

Zásady ochrany osobních údajů - GDPR